Як правильно стерилізувати і дезінфеціровать інструменти для манікюру

Навіть якщо ви є одноосібною власницею і користувачем своїх інструментів для манікюру, все одно коли-небудь постане питання про те, як правильно обробляти всі ці ножиці і кусачки.

А якщо ви майстер манікюру … Хм, якщо ви майстер, то ви це знаєте все самі, інакше як би ви отримали сертифікат і дозвіл працювати? Адже, отримуючи сертифікат, майстри обов'язково дають урочисту обіцянку ретельно дезінфікувати свій інструмент. Практично клятва Гіппократа, яка, як відомо, свідчить «Не нашкодь!». У будь-якому випадку, наша стаття про те, що доводиться витримувати бідним ножицями в процесі їхнього буття.

Що є що?
Для початку зауважимо, що стерилізація, дезінфекція та обробка інструментарію – це абсолютно різні, окремі процеси.

      
 1. Дезінфекція – знищення хвороботворних бактерій і вірусів. Як правило, для дезінфекції використовуються спеціальні дезрозчини – Бациллол, БіоЛонг, Біоцид, Санодез. Деззасоби випускаються у вигляді рідин, спреїв, концентратів. Коштують відносно дешево. Але дезрозчини не зможуть вбити спори грибків, та й зруйнувати органічні залишки теж. Тому просто вимочування в розчинах категорично мало.
 2.     
 3. Обробка – видалення з ріжучих частин інструменту шматочків шкіри, нігтів, пилу. Грубо кажучи, інструмент треба помити у воді щіткою або руками. Тут нічого пояснювати не будемо, лише нагадаємо, що перед стерилізацією інструмент необхідно повністю висушити.
 4.     
 5. Стерилізація – повне знищення всіх без винятку мікроорганізмів. Сильнодіючі розчини, обробка парою, високим тиском і температурою, кварцовим і ультрафіолетовим випромінюванням – сьогодні наука дає нам величезний вибір засобів. Ось тільки разом з мікробами і спорами неминуче побивається наш рідний і улюблений інструмент: з'являються плями іржі, тупятся кромки, утворюються щербини.
 6.     
 7. Зберігання. Стерильний манікюрний інструмент потрібно зберігати в герметичних коробках. Інакше всі ваші зусилля доведеться повторювати заново.

Ніщо не вічне
Корозія – це природний стан будь-якого заліза. Хіба що ви будете використовувати ножиці для кутикули в безповітряному просторі. Але оскільки в скафандрі працювати незручно, то рано чи пізно навіть нержавіючий металевий інструмент може заіржавіти. Наше завдання – зберегти життя і молодість інструментарію якомога довше.

І для цього ми спробуємо розібратися у величезному асортименті засобів для дезінфекції та стерилізації.

      
 • 1. Шкідливі розчини – які містять хлор (лізоформін, АХД 2000 Експрес,, альдегіди, гуанідинового кошти – вбивають наповал. І мікробів, і сталь. Навіть дуже хірургічну і саму нержавіючу. Феноли, до того ж, здатні вбити і безпосередньо дихальну і кровоносну систему співробітників і клієнтів салону.
 •     
 • Четвертинні амонієві сполуки (ЧАС) (цефіроль, катапін, феміроль) дбайливо ставляться і до металу, і до людей, а й на мікробів вони діють м'якше. Наприклад, вірус сибірської виразки вони не вб'ють, хіба що злякають. Хоча при спалаху цієї напасті навряд чи хто буде піклуватися про красу нігтів. Засоби для дезінфекції та стерилізації на основі ЧАС (Дескосепт, Фамідез) досить дороги, але вони успішно поєднують в собі високу антимікробну активність і щадне вплив на сталь інструментарію.
 •     
 • Стерилізатори – кварцові і ультрафіолетові. Як правило, ці прилади застосовуються для обробки перукарського інвентарю, тобто опромінюється тільки металева частина, а рукоятки залишаються без уваги. Тому стовідсоткової стерильності таким способом добитися неможливо. Хоча в поважаючих себе салонах час від часу прийнято знезаражувати приміщення кварцовими лампами.
 •     
 • Фізичні і термічні методи. Обробка паром і високим тиском в автоклавах, мабуть, – найнадійніший спосіб умертвити всю хвороботворну мікрофлору. Однак не всі заклади можуть дозволити собі таку розкіш. Залишається лише вірити, що зовсім скоро вчені придумають потужний мініатюрний паровий стерилізатор, який модно буде використовувати в будь-якому салоні.

Вихід є!
Світ грибків, бактерій і вірусів до кінця ще не вивчений, і наука постійно вдосконалює засоби боротьби з небезпечними мікробами. Якщо застосовуєте містять хлор дезінфектанти, врахуйте, що ваші улюблені інструменти з часом можуть поржавіти – це плата за ефективність обробки. Однак питання санітарії повинні бути в пріоритеті. Новий інструмент можна купити, а здоров'я у нас тільки одне.

Дякую блогу zat24.com за люб'язно наданий матеріал.

Дивитися всі статті
 • Оригінальна
  продукція

  Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

  Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

 • Безкоштовна
  доставка по
  Україні

  По Києву: безкоштовно нашим кур'єром.

  По Україні: безкоштовно на склад компанії-перевізника при замовленні від 500 грн. Оплата при отриманні (комісію оплачує отримувач) або по передоплаті - ніяких переплат, оплачуєте тільки суму замовлення.

 • Професійна
  консультація
  менеджера

  Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

  Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

 • Накопичувальна
  дисконтна
  система

  Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

  Знижки в залежності від суми замовлення:
  5% на замовлення від 3000 грн
  7% на замовлення від 5000 грн

  Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua
Надішліть нам повідомленняНапишіть нам, ми онлайн!