Манікюрний інструмент: зберігання і догляд

Хороший якісний інструмент – справжній скарб для майстра. І кожен майстер своєї справи дорожить інструментом, дбайливо доглядає за ним, береже. Але чи знають майстра, як правильно доглядати за всією цією пишністю? Факти з інтернету, поради подруг і колег, настанови викладачів на курсах підвищення майстерності не завжди коректні, але ж в результаті страждає саме наші, куплені за наші кровні гроші ножиці і кусачки.

Ми не претендуємо на істину в останній інстанції, але все ж дозволимо собі кілька рекомендацій щодо правильного поводження з манікюрним інструментом.

Отже, ви купили якісний манікюрний набір. Як його зберігати, чистити і дезінфеціровать після використання і як продовжити життя інструментам?

Особливості дезінфекції
Часи мовчазних і безсловесних клієнтів і жорстких монополій у сфері послуг назавжди канули в лету, поступившись місцем здорової конкуренції. Якщо ви дорожите своїми клієнтами, своїм добрим ім'ям, якщо ви сумлінний, порядний і відповідальний чоловік, то ви будете ретельно стерилізувати і дезінфікувати свій інструмент. Причому, так, щоб клієнт це знав, бачив і був стовідсотково впевнений у своїй безпеці і ваш професіоналізм. Отже, для початку визначтеся, де саме ви будете зберігати стерильні ножиці для манікюру та інший інструментарій: в спеціальному боксі з ультрафіолетовим випромінюванням, в герметичній упаковці або стерилізувати безпосередньо при відвідувачів. Не забувайте, що все неметалевої (бафи, пилочки, насадки) можна використовувати тільки один раз (або індивідуально). Тому подбайте про утилізацію або спеціальних іменних боксах для постійних клієнтів. Для цієї мети чудово підійдуть крафт-пакети, про які ми розповімо нижче.

Особливості дислокації (розташування)
Вам краще знати, в якому порядку розкласти кусачки для кутикули, пилку, лопатку і ножиці. Але пам'ятайте, що всі гострі краї і ріжучі кромки повинні дивитися вгору, причому, інструментів не повинно бути тісно. Ні в якому разі не можна допускати зіткнення різальних крайок один з одним. Інструментарій краще викласти на світле рушник або білосніжну серветку з натуральних тканин – і виглядає нарядно, і не ковзає по ламінованої поверхні робочого столу.

Особливості очищення
Після обробки нігтів клієнта не забудьте відразу ж очистити манікюрні ножиці від шматочків кутикули, нігтів і від інших забруднюючих надмірностей. Для очищення краще взяти спеціальну щітку, так ви точно не зашкодить свої пальчики і власне кромки. Після очищення можна починати основні процедури по дезінфекції та стерилізації.

Стерилізація: нюанси і хитрощі процесу
Бокси стерилізаторів і ультрафіолетових дезінфекторів, як правило, досить невеликі. Але не варто для економії часу запихати туди штабелями відразу весь інструмент. Інакше замість знищення мікробів ви отримаєте пошкодження різальних крайок: під впливом опромінення і температури дотичні кромки і металеві частини можуть затупитися набагато швидше.
Останнім часом майстри манікюру з успіхом використовують гласперленовий стерилізатор, однак, ця новітня розробка теж не ідеальна. У гласперленовий стерилизаторе основну функцію виконують кульки-намистинки з розпеченого кварцу. І ці кульки залишають сліди на гладкій металевій поверхні кусачок, що з часом неминуче призведе до зниження гостроти кромок. Щоб максимально убезпечити ріжучі кромки ножнічек і кусачок, ми радимо занурювати в стерилізатор інструмент в закритому положенні, тобто, кінчики лез повинні бути зімкнуті.

Мастило: як, чим і коли
Як зберігати манікюрний інструмент, щоб під час вашої відсутності ножиці і кусачки не страждали від неуваги? В кінці кожного робочого дня, особливо, перед вихідними або відпусткою, потрібно обов'язково змащувати інструмент. Природно, попередньо слід провести дезінфекцію і стерилізацію. Сполучні шарніри інструментів необхідно змащувати маслом: пара крапель масла, кілька стискати і розтискати рухів ножицями або щипчиками – і тільки після цього можна складати інструменти в герметичну упаковку. Залишки масла можна видалити чистою серветкою.
Важливий момент: коли краще наносити олію – до стерилізації або після? Це залежить від того, яке масло ви використовуєте для змащення. Якщо це машинне масло – синтетичне, мінеральне або спеціальне для ножів і механізмів – то можна змащувати і до, і після. Машинні мастила самі по собі стерильні. Якщо у вас під рукою вазелінове, касторове або рослинне, то краще наносити олію після стерилізації. При високій температурі такі масла можуть загустевать і утворювати абсолютно непотрібний нам наліт, що з часом негативно вплине на працездатність ножиць.

Дорогой длинною …
Якщо вам потрібно кудись поїхати, і ви неодмінно плануєте взяти з собою свій надійний інструмент, то слід подбати про комфортні умови перевезення. Всі ножиці, кусачки, пінцети, пилочки потрібно перевозити в спеціальних чохлах. також можна використовувати кембрік – прозору гнучку трубку. Але зверніть увагу, що і чохол, і шматочок кембрика не повинні вдягатися занадто туго, інакше ріжучих крайок ножнічек буде тісно в подорож, вони втомляться і затупятся передчасно. І тоді, прямо з дороги вам доведеться бігти до Заточника, щоб відновити гостроту своїх інструментів.
Кусачки для кутикули також випускаються зі спеціальними розтискати пружинами. Ці пружинки допоможуть вам втиснути кусачки в тісний чохол, але все-таки краще буде підібрати футляр за розміром.

За чохлами і кембриками теж потрібно уважно стежити: іноді в чохлах може зібратися пил, бруд, шматочки кутикули, які обов'язково намертво пристане до маслу на шарнірі, а потім проберуться в саме з'єднання і будуть заважати легкому і плавному ходу інструменту. Тому, перш, ніж упакувати інструмент, ретельно перевірте чистоту чохла або футляра.

Пару слів про футлярах. Чохли для манікюрного інструменту випускаються з наступних матеріалів:

      
 • натуральна шкіра і замша
 •     
 • тканину
 •     
 • пластик
 •     
 • навіть спеціальний папір

Кожен з цих матеріалів мають свої плюси і мінуси, але вибір найчастіше робиться, виходячи з особистих переваг. Також багато майстрів використовують в якості футлярів органайзери або шкільні пенали. Звичайно, пенали набагато дешевше і, може бути, навіть практичніше. Однак необхідно стежити, щоб ріжучі кромки були подалі один від одного, особливо в закритому або згорнутому вигляді пенала.

Крафт-пакети: нове віяння
Крафт-пакети (саме слово «крафт» з німецької мови перекладається як «сила») сьогодні користуються величезною популярністю і використовуються повсюдно. Вони дешеві, екологічно безпечні, зручні. Виготовляються крафт-пакети з щільного паперу, причому, за вашим бажанням на пакети можна нанести логотип салону або ім'я майстра. Чудовий і ефективний рекламний хід! Інструменти, простерилізовані в запечатаному крафт-пакеті, зберігають стерильність більше місяця. Однак, використовуючи для стерилізації та зберігання крафт-пакет, не забудьте регулярно змащувати шарнірні з'єднання інструментів, адже за цей час в щільному папері і без змащення інструменту буде дуже незатишно – можлива поява іржі і темних плям окислення.

Крайні заходи: що робити, якщо іржа все-таки з'явилася

      
 1. Чи не панікувати! Якщо ви зовсім недавно купили якісний інструмент з нержавіючої сталі, ставилися до нього дбайливо і акуратно, і раптом – о жах! – виявили іржаві патьоки з шарніра, то для початку спробуйте промити суглоб. Цілком можливо, що промивання усуне проблему. Але робити це самостійно не варто, довіртеся професіоналам, адже кожен повинен займатися своєю справою. Промити шарнірне з'єднання можна в заточной майстерні, заодно перевірите і ступінь заточеного і гостроту лез.
 2.     
 3. Чи не турбуватися! Поява іржі на металевих поверхнях – це нормальний природний процес. І рано чи пізно це станеться. Вода при стерилізації в будь-якому випадку потрапить всередину шарніра і оксиди метал. А мастило при витіканні чітко продемонструє вам ступінь корозії. Так що, перед початком роботи уважно огляньте інструмент і видаліть серветкою патьоки масла, адже внутрішній світ вашого інструменту цікавий тільки вам, але ніяк не вашим клієнтам.
 4.     
 5. Чи не відкладати на завтра! У питанні догляду за манікюрним інструментом дуже важливим моментом є візит в заточувальні майстерню. Не варто тягнути до останнього з заточкою, інакше свою тупість кусачки проявлять на найбільш чутливою клієнтці, яка, до того ж, має масу знайомих і приятельок по всьому місту. Не ризикуйте своїм професійним ім'ям! І не відкладайте на завтра процедуру заточування, адже заточник – теж людина, у нього бувають вихідні, відпустки, форс-мажорні обставини.
 6.     
 7. Чи не розслаблятися! Інструмент для манікюру і педикюру – це невтомний трудівник і ваш надійний помічник. І чим ніжніше ви будете до нього ставитися, тим довше і надійніше він вам прослужить. Однак манікюрні ножиці при всіх своїх достоїнствах не покрокував самі на заточку і ремонт, а кусачки не сповістить вам про розбовталося шарнірі. Все в ваших руках – і в прямому і в переносному сенсі. Будьте уважні до свого інструменту, і він віддячить вам взаємністю!

Перше враження не можна зробити двічі.
Доглянутість інструменту є одним з факторів, за якими вас відразу будуть оцінювати, як професіонала.

подряпати, що поржавіли, зазубреним інструментом працювати неприємно і неможливо. А блискучий чистотою, блискучий, стерильний і доглянутий манікюрний інструмент спочатку створить атмосферу солідності і бездоганності на вашому робочому місці. І вам ніщо не завадить проявити свої найкреативніші і творчі сторони, показати себе клієнту з кращого боку і справити найкраще враження.

Дякую блогу zat24.com за люб'язно наданий матеріал.

Дивитися всі статті
 • Оригінальна
  продукція

  Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

  Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

 • Безкоштовна
  доставка по
  Україні

  По Києву: безкоштовно нашим кур'єром.

  По Україні: безкоштовно на склад компанії-перевізника при замовленні від 500 грн. Оплата при отриманні (комісію оплачує отримувач) або по передоплаті - ніяких переплат, оплачуєте тільки суму замовлення.

 • Професійна
  консультація
  менеджера

  Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

  Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

 • Накопичувальна
  дисконтна
  система

  Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

  Знижки в залежності від суми замовлення:
  5% на замовлення від 3000 грн
  7% на замовлення від 5000 грн

  Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua
Надішліть нам повідомленняНапишіть нам, ми онлайн!