Ідеальна засмага: все про косметичні засоби для засмаги на сонці

Ще на початку минулого століття Габріель Шанель показала, що не тільки бліда аристократична шкіра - це символ краси. На відпочинку вона ніжилася під сонячними променями, а не ховалася під парасолькою, як всі інші жінки. Коли революціонерка в світі моди повернулася додому і пішла на світські раути, то дами відразу захотіли собі такий же бронзовий відтінок шкіри. Як в наші дні отримати ідеальний колір шкіри і при цьому зберегти її молодість і красу, ми розповімо в цій статті.

Засмага допомагає приховувати дрібні недоліки на обличчі і тілі, надає нам стрункості, а зовнішній вигляд в цілому розцінюється, як більш привабливий і здоровий. Проте вплив сонця на людський організм далеко неоднозначний. На перший погляд сонячні промені сприяють виробленню вітаміну D, допомагають засвоєнню кальцію і позбавляють від депресії, оскільки на сонці набагато активніше виробляються ендорфіни - гормони радості і задоволення. І в той же час сонячні промені шкодять шкірі, буквально витягують з неї вологу, знищують волокна колагену, можуть викликати серйозні опіки і активізувати вплив вільних радикалів, що провокують передчасне старіння. Як же тоді бути? Не треба боятися сонця і повністю відмовлятися від теплих сонячних ванн на заслуженому відпочинку. Просто необхідно навчитися правильно контактувати з ним, чи то пак користуватися сонцезахисним кремом, олією для засмаги і кремом після засмаги, а також дотримуватися деяких правил.

Підготовка до сонячних ванн

В обов'язковому порядку потрібно користуватися скрабом для тіла і скрабом для обличчя. Причому, якщо зазвичай косметологи рекомендують хімічні пілінги на фруктових кислотах, то в цьому рідкісному випадку перевагу слід віддати цукровим скрабам з маслами, оскільки вони м'яко відлущують відмерлі клітини шкіри, зволожують і живлять її. Такий щадний пілінг посприяє рівномірному і більш тривалому загару.

Види кремів для засмаги

Крем для засмаги - загальна назва засобів сонячної лінії. Всі вони мають кремоподібну текстуру з різним ступенем щільності. Сонцезахисні препарати представлені в різноманітних видах: креми, лосьйони, олії, молочко, флюїди, спреї, есенції, бальзами і гелі. Найбезпечнішими у використанні є креми, лосьйони і олії, оскільки вони чудово розподіляються по шкірі, не дратують її, підходять для дітей. Спреї трохи небезпечні, тому що можуть під час розпилювання потрапити в дихальні шляхи. Однак, вони надзвичайно зручні у використанні: швидко наносяться навіть на важкодоступні ділянки тіла.

Флюїди для засмаги мають полегшену текстуру, підходять для нормальної, жирної та комбінованої шкіри. Молочко і лосьйон - універсальний засіб для обличчя і тіла, щось середнє між сонцезахисним кремом і флюїдом.

Олії для засмаги на сонці володіють мінімальним захистом, вони підсилюють загар і мають низьку водостійкість. Саме тому сонцезахисна олія підходить виключно для гарненько засмаглої шкіри.

Не так давно у продажу з'явився ще один новий вид косметичного засобу для засмаги - стіки. Їх можна наносити на відкриті ділянки тіла під час прогулянок.

Якісні сонцезахисні креми незалежно від своєї консистенції з легкістю розподіляються по шкірі, чудово вбираються, не липнуть, мають приємну текстуру.

Основні складові крему для засмаги на сонці

Сонцезахисний крем створює на шкірі екран, який збільшує час безпечного прийому сонячних ванн. Формули таких засобів грунтуються на двох різновидах сонцезахисних фільтрів, які виконують одну й ту ж функцію різними способами.

  1. Фізичні (мінеральні) фільтри - це подрібнені мінерали, такі як оксид цинку і діоксид титану. Вони не проникають в шкіру, добре відображають від її поверхні промені сонця, а також надають їй білуватий відтінок. Фізичні фільтри чудово переносяться навіть чутливою шкірою, але при цьому мають слабку водостійкість.
  2. Хімічні (органічні) фільтри - це складні сполуки, такі як автобензон, октокрилен і парсол 1789, які проникають в шкірні покриви і поглинають ультрафіолетові промені, трансформуючи сонячну енергію в теплову. Хімічні фільтри водостійкі, вони прекрасно захищають шкіру від UVA-променів, запобігаючи її фотостарінню.

В ідеалі крем для засмаги для максимального захисту і ефективності повинен містити як фізичні, так і хімічні фільтри.

Сонцезахисні креми зобов'язані включати додаткові активні компоненти для догляду за шкірою:

  • антиоксиданти - запобігають фотостарінню, появі пігментних плям і зморшок;
  • мінерали - усувають жирний блиск;
  • кислоти - активізують регенерацію шкіри і попереджають запалення;
  • гліцерин і гіалуронова кислота - чудово зволожують шкірні покриви;
  • олії - утримують вологу в шкірі і пом'якшують її.

Що таке сонцезахисні фактори SPF і PPD

Sun Protection Factor (сонцезахисний фактор) - величина, яка вказує на відсоткову кількість заблокованих UVВ-променів. Наприклад:

  • SPF 15 - блокує 93% ультрафіолетових променів типу В;
  • SPF 30 - 97%;
  • SPF 50 (і більше) - 98-99%.

Хоч різниця невелика, але для чутливої ​​до сонця шкіри це може зіграти дуже вирішальну роль.

PPD (Persistent Pigment Darkening) - це величина, яка вказує на ступінь захисту від сонячних променів спектру А, які хоч і не викликають опіків і не сприяють загару, але провокують фотостаріння, появі гіперпігментації, зморшок і новоутворень на шкірі.

Якщо співвідношення SPF і PPD в сонцезахисному кремі наближається до 2,5 або 3, то тоді на упаковці ставлять позначку UVA або Broad Spectrum, яка означає, що засіб забезпечує шкірі гарний захист від сонячних променів типу А.

Правила вибору крему для засмаги по фототипу шкіри

Деякі представниці прекрасної статі вважають, що секретом насиченої і швидкої засмаги є багатогодинний прийом сонячних ванн і мінімальний захист від ультрафіолетового випромінювання. Але це велика помилка, оскільки швидкість вироблення меланіну, як і його відтінок, безпосередньо залежать від фототипу шкіри, її фоточутливості - природній здатності захищатися від сонячних променів. Чим вище ця здатність, тим менше ризик отримати опік, а шанс знайти швидкий і яскравий загар, навпаки, зростає. Тому, щоб підібрати оптимально відповідний крем для засмаги, спочатку необхідно визначити свій фототип шкіри.

I Кельтський

До цього фототипу належать люди з веснянками, рудим або світлим волоссям і білою або рожевою шкірою, яка ніколи не загоряє і завжди згоряє. В такому випадку дозволено короткочасні сонячні ванни вранці і ввечері з обов'язковим використанням крему з максимальним захистом SPF 50 +.

II Світлошкірий європейський

Представники такого фототипу шкіри мають шанс засмагнути, але потрібно до цього процесу відповідально підійти: засмагати вранці до 10.00 -11.00 і ввечері після 17.00. Світлошкірим європейцям підійде крем для засмаги з SPF 30.

III Темношкірий європейський

До цього фототипу належать ясноокі темно-русяві шатени з молочним кольором шкіри. Такі люди добре загоряють, обгоріти можуть тільки через недогляд. Для отримання рівної сталої засмаги їм підійде крем з SPF 20.

IV Середземноморський

До цього фототипу належать кароокі темноволосі люди з вершковим або оливковим кольором шкіри. Вони чудово загоряють, не бояться опіків, що дозволяє їм з перших днів перебування на сонці користуватися оліями для засмаги з мінімальним SPF-захистом.

V Азіатський

Представники цього фототипу мають смагляву шкіру, яка генетично дозволяє їм без неприємних наслідків тривалий час перебувати на сонці. Людям азіатського фототипу потрібно боятися не опіків шкіри, а її передчасного старіння. Їм підходять креми широкого спектру дії.

VI Африканський

Шкіра такого фототипу повністю захищена від опіків, проте і загар їй навряд чи потрібен. Людям африканського фототипу необхідно піклуватися про зволоження шкіри.

Відновлення шкіри після засмаги на сонці

Догляд за шкірою під час прийому сонячних ванн є невід'ємною частиною для збереження її здоров'я. Однак не варто забувати і про догляд за нею після засмаги. Адже морська вода і пекучі сонячні промені сушать шкіру, провокують втрату її пружності, лущення, появу дрібних зморшок. Для зниження ризику виникнення таких проблем необхідно використовувати креми після засмаги. Такі засоби знімають подразнення, зволожують і живлять шкіру, запобігають її передчасному старінню, знижують біль при опіках, запобігають алергічній реакції.

Дивитися всі статті
ТОП товарів по догляду за тілом
  • Оригінальна
    продукція

    Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

    Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

  • Безкоштовна
    доставка по
    Україні від 2500 грн

    Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.

  • Професійна
    консультація
    менеджера

    Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

    Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

  • Накопичувальна
    дисконтна
    система

    Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

    Знижки в залежності від суми замовлення:
    5% на замовлення від 5000 грн
    7% на замовлення від 7000 грн

    Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua