Багато представниць прекрасної статі навіть і не здогадуються, що в їх косметичці лежить дивовижний б'юті-засіб - кайал, оскільки вважають його звичайним олівцем для очей. Однак просунуті бьютіголікі прекрасно знають, що кайал - це особливий засіб декоративної косметики, здатний перетворити до невпізнання при правильному його використанні.
Відрізнити кайал від звичайного олівця можна за написом «khôl» або «kajal». Крім цього, розпізнати кайал серед іншої декоративної косметики для підводки очей можна за надзвичайно м'яким, навіть трохи жирним стрижнем, який при проведенні по поверхні шкіри залишає вельми насичений кольором слід.
Історія кайалу
У сучасну б'юті-індустрію кайл прийшов з античності. Саме з нього і почалася історія створення макіяжу. У давнину кайалом користувалися як жінки, так і чоловіки, і юні дівчата, і діти, і навіть люди похилого віку. Особливу популярність він мав в країнах з жарким сухим кліматом, де звичним явищем були піщані бурі. Жителі стародавніх часів вважали, що щедро обведені кайалом очі по лінії росту нижніх і верхніх вій захистять їх від піску, пилу, сонця, гарячого вітру, інфекцій, а також від злих духів.
Традиційний кайал готували з сажі, деревного вугілля, свинцю, галеніту, малахіту, які змішували з водою і оліями. В першу чергу це був антисептичний засіб. Кайал зберігався досить довго, а якщо все ж пересихав, то його знову відновлювали за допомогою води або олії.
Звичайно ж, в давнину кайал не мав звичної для нас форми олівця. Його виготовляли у вигляді стіку з загостреним кінцем. Також палітра кольорів кайала була мізерною: чорний, зелений і яскраво блакитний.
У наш час кайал став популярним після того, як на початку ХХ століття відомий німецький єгиптолог Ludwig Borchardt (Людвіг Борхардт) розкопав в Ель-Амарне бюст Нефертіті, чарівний образ якої полонив весь світ. А от модниці того часу відразу ж зацікавилися макіяжем давньоєгипетської цариці і стали малювати стрілки, намагаючись повторити чудовий погляд Нефертіті.
На сьогоднішній день виробники декоративної косметики, звичайно ж, не використовують в кайалах свинець. Також гамма кольорів більш цікава - кайяли представлені не тільки в чорному, блакитному і зеленому кольорі, а й в інших всіляких відтінках.
Відмінності кайялу від олівця для очей
Кайал візуально дуже схожий на олівець для очей, проте має ряд істотних відмінностей:
Призначення
Кайал, на відміну від звичайного олівця для очей, призначений для промальовування війкового контуру по вологій слизовій лінії. Кайал не розмазується протягом дня, він важко змивається простою водою, завдяки чому тримається за будь-яких погодних умов.
Текстура
Кайал має злегка жирну, більш кремову текстуру, ніж у звичайного олівця для очей. Він набагато м'якший, що дозволяє йому з легкістю ковзати по шкірі, особливо по слизовій оболонці. Промальовувати слизові і міжвійковий простір кайалом куди простіше, їм не потрібно тиснути на повіку. Навіть при самому легкому дотику кайял залишає насичену лінію.
Таке диво декоративної косметики легко розтушовується, зберігаючи при цьому яскравість. Саме тому візажисти часто використовують кайял для створення макіяжу Смокі айс. Але розтушовувати його необхідно дуже швидко, оскільки після висихання поправити лінію або прибрати зайве буде неможливо без двухфазного засобу для зняття макіяжу.
Єдиний мінус м'якої текстури кайялу - це складність в заточуванні. Для полегшення цього процесу рекомендується покласти кайал в морозильну камеру на 15 хвилин.
Пігментація
Кайал більш пігментований, ніж звичайний олівець для очей. З кайялом набагато простіше створити підводку вугільно-чорного кольору. Завдяки цьому дивовижному засобу декоративної косметики виходить жирна і насичена лінія, а ось після звичайного чорного олівця на шкірі і слизових повік залишається ледь помітний слід блідо-чорного або розмитого сірого кольору.
Багатофункціональність
У порівнянні з простим олівцем для очей кайял багатофункціональний: ним можна промальовувати внутрішню лінію вій, створити Смокі айс, намалювати широку стрілку.
Гіпоалергенність і безпека
Кайал - гіпоалергенний, тому він ідеально підходить для створення макіяжу власницям чутливих очей. А все завдяки тому, що кайял призначений для промальовування слизової лінії росту вій. Тому косметичні компанії при розробці кайялу приділяють набагато більше уваги формулі, ніж при створенні звичайного олівця для очей.
Найчастіше до складу кайялу входять натуральні мінеральні компоненти, такі як голландська сажа з берести і смоли, а також вітаміни і антисептичні речовини рослинного походження. В якості сполучного компонента і для створення унікальної танучої текстури кайялу використовують різноманітні олії горіхів і насіння.
Безпека кайалу також полягає в тому, що він в основному випускається не в дерев'яному, а в металевому або пластиковому корпусі - це гарантія того, що дрібні частинки дерева не зможуть потрапити в очі.
Способи використання кайалу
Використовувати кайал для очей можна різними способами для створення макіяжу очей. Все залежить від виду мейкапу і кольору декоративного засобу.
Підводка нижньої слизової повіки
Кайалом можна підвести контур вій з внутрішньої сторони повіки по слизовій. Такий прийом особливо ефектно виглядає в темному вечірньому макіяжі, а при лаконічному використанні можна створити і денний мейкап.
Підводка внутрішньої лінії нижньої повіки прекрасно підкреслює колір очей, а також зробить погляд більш спокусливим і пронизливим. Але з таким варіантом макіяжу потрібно бути акуратніше власницям маленьких очей, оскільки підводка нижньої слизової повіки візуально зменшує очі, хоч і виглядає виразно.
Промальовування міжвійкового простору
За допомогою м'якого олівця-кайялу можна зафарбувати міжвійковий простір перед нанесенням туші. Даний прийом дуже часто використовують візажисти для того, щоб візуально зробить більш густими вії і розкритим погляд.
Без такого прийому нафарбовані тушшю вії виглядають голо, тим більше якщо вони накладні. Також з промальованим міжвійковим простором виглядають більш насиченими стрілки. Ще цей спосіб використання кайялу необхідний при нанесенні тіней темних відтінків.
Використання кайалу в якості «підкладки»
При створенні вечірнього драматичного макіяжу дуже зручно робити «підкладку» кайалом чорного кольору. Для цього потрібно замалювати олівцем-кайялом все рухоме повіко. Не треба намагатися промальовувати ідеально рівний контур навколо ока, зате слід відразу надати форму макіяжу очей, яку необхідно буде розтушувати. Обов'язково в такому мейкапі необхідно зробити кайалом лінію по нижньому контуру вій.
Перевагою такого прийому створення макіяжу очей є те, що він ідеально виглядає на фотографіях. Ні яскраве сонячне сяйво, ні спалахи фотокамер не зможуть вплинути на зовнішній вигляд макіяжу.
Створення м'якої стрілки
Кайалом можна створити ідеально м'які розтушовані стрілки. Для цього потрібно провести лінію уздовж контуру вій, трохи виходячи за його межі, і потім розтушувати короткою, жорсткою кісточкою. Текстура кайялу легко піддається розтушовуванню - і в результаті чітка лінія стає м'якою і розпливчатою.
Створення Смокі айс
Олівець-кайал прекрасно підходить для створення макіяжу Смокі айс в класичному чорному кольорі. М'яка текстура даного засобу надзвичайно легко розтушовується за допомогою пензлика з натурального ворсу. Смокі айс, виконаний за допомогою кайялу, виглядає просто карколомно.
Використання кольорових кайялів
На сьогоднішній день на косметичному ринку представлені кайяли різноманітних відтінків. Наприклад, кайял білого кольору можна наносити в якості бази під тіні. Так вони будуть виглядати на повіках набагато яскравіше.
Кайяли світлих відтінків (білого, молочного, бежевого) при нанесенні на нижню слизову повіки візуально збільшують очі, «відкривають» їх і роблять погляд більш свіжим і бадьорим.
Олівці-кайяли яскравих відтінків підходять для створення кольорових стрілок. При підведенні слизової нижньої повіки кайялом кольору райдужної оболонки очей можна підкреслити їх глибину.
За допомогою кайялу можна зробити навіть макіяж губ, завдяки безлічі доступних відтінків.
Кайял коричневого кольору - це взагалі універсальний олівець, який підійде практично всім.
ТОП-5 олівців-кайялів
Сьогодні на ринку декоративної косметики представлені різноманітні варіанти кайялів, починаючи від люксових і професійних і закінчуючи бюджетними. На особливу увагу заслуговують такі олівці-кайяли:
Bourjois Khol & Contour - олівець-кайял для повік від французької косметичної компанії Bourjois (Буржуа). За допомогою цього кайялу можна надзвичайно легко і при цьому швидко створити ефектний стійкий макіяж очей. Даний засіб декоративної косметики допоможе намалювати акуратні, насичені і рівномірні лінії без перебивання і розмазування. Гіпоалергенна формула кайялу збагачена вітаміном Е і натуральним воском.
Nouba Kajal - кайял для очей від італійського бренду Nouba (Ноубі). Даний олівець-кайял має оксамитову текстуру, яка здатна витончено підкреслити форму очей. Широка палітра відтінків дозволяє створювати не тільки вечірній, а й денний макіяж.
Alcina Décor Soft Kajal Liner - дивовижний контурний олівець-кайял для очей з поворотною механікою від німецької торгової марки Alcina (Альцина). М'яка текстура даного кайялу допоможе намалювати тонкі і широкі стрілки, які посилять виразність очей. У комплекті з олівцем-кайялом йде аплікатор і точилка.
Deborah 2in1 Gel Kajal & Eyeliner - унікальний стійкий кайял-підводка для очей від експерта в області декоративної косметики високої якості за доступною ціною - італійської компанії Deborah (Дебора). Даний продукт був спеціально розроблений для тих, хто втомився від використання класичної підводки з пензликом. Це засіб 2 в 1 - олівець-кайял і підводка з кремово-гелевою, м'якою, пігментованною текстурою, яка легко ковзає по шкірі, немов рідка підводка, але при цьому наноситися набагато простіше. Кайял-підводка має вологостійку формулу, завдяки якій не тече, не розмазується і не втрачає колір протягом 8-16 годин. Цей декоративний засіб протестовано і схвалено офтальмологами.
BeYu Color Kajal - кайял для очей від німецького виробника декоративної косметики BeYu (Бі Ю). Можна користуватися в широкій колірній палітрі, яка допоможе підкреслити очі в будь-якому макіяжі, зробити їх виразнішими. Формула кайялу збагачена карнаубський і канделільський воском.
Обов'язково спробуйте цей багатофункціональний засіб декоративної косметики - і Ви подивитеся по-новому на макіяж очей.
Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.
Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.
Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.
Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.
Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.
Знижка 3% за реєстрацію на сайті.
Знижки в залежності від суми замовлення:
5% на замовлення від 5000 грн
7% на замовлення від 7000 грн
Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.