Класифікація фототипів шкіри по Т. Фіцпатріку


Наближається літо ... Настала пора купань, пляжів, засмаги. А це означає, що потрібно задуму про захист від такого бажаного і довгоочікуваного сонечка, оскільки крім засмаги і тепла, воно також може нам принести ще й багато проблем, таких як почервоніння і опіки на шкірі – це в кращому випадку, а можуть в гіршому стати навіть причиною появи онкологічних захворювань шкіри.

Тому для того щоб уникнути таких проблем необхідно визначити спочатку свій фототип шкіри, а після цього вибрати для неї найоптимальніший фактор захисту (SPF).

Фототип шкіри – це поняття, яке характеризує рівень чутливості шкіри в ставленні до сонячного світла. Володіючи інформацією про рівень чутливості шкіри можна убезпечити себе від ризиків, пов'язаних з процедурою засмаги, кажучи іншими словами можна зробити контакт з ультрафіолетом найменш небезпечним і найбільш приємним.

На сьогоднішній день існує кілька умовних класифікацій, які визначають характерні ознаки різних фототипів шкіри. Але найбільш популярна і поширена класична класифікація фототипів людської шкіри – це класифікація, яка була розроблена в 1975 році американцем – професором Томасом Фіцпатрік. За його класифікації існує 6 типів шкіри, яким притаманні свої характерні риси. Також Фіцпатрік розробив таблицю, яка дозволяє підібрати залежно від фототипу шкіри захисні засоби.

Згідно з класифікацією Томаса Фіцпатріка існують такі фототипи шкіри:

Тип I – Кельтський

Надзвичайно світла шкіра молочно-білого або рожево-бежевого відтінку. На такій шкірі можна побачити велику кількість веснянкуватих утворень. В основному люди кельтського типу мають світлими рудуватим волоссям, блакитними і світло-сірими очима. Людям, які мають такий фототипом шкіри, не можна піддавати її впливу сонячних променів – найчастіше засмагнути не вдається, а ймовірність придбання сонячних опіків вкрай висока, оскільки така шкіра обгорає моментально.

Тип II – Європейський светлокожий

До цього типу ставитися світла шкіра, на якій часом присутні веснянки. Як правило, колір волосся коливається від світло-каштанового до світло-русявого. Очі у представників такого типу можуть бути зеленого, сірого або блакитного відтінку. Власникам цього типу виходить іноді трошки засмагнути, але найчастіше у них шкіра просто обгорає.

Тип III – Темношкірий європейський

Як правило, шкіра цього типу смаглява або кольору слонової кістки, майже без веснянок. властивий колір волосся – від темно-русявого блондина до темного або світлого шатена, а колір очей – світло-коричневий. Шкіра цього типу загоряє легко. Вона покривається рівномірним і красивим загаром. Однак потрібно з сонцем контактувати обережно, оскільки можливо обгорання.

Тип IV – Середземноморський

Така шкіра має натуральний відтінок досить смаглявий і темний. Колір очей у людей такого типу шкіри карі або чорні, а колір волосся – чорний або темно коричневий. Шкіра середземноморського типу добре і легко піддається засмазі. Засмага на такій шкірі швидко схоплюється і утримується досить тривалий період часу. Середземноморська шкіра не обгорає ніколи. Але не варто ігнорувати сонцезахисні засоби, інакше це може викликати передчасне старіння шкіри.

Тип V – Азіатський

До цього типу належить темно-коричнева шкіра, яка має злегка жовтуватий відтінок, чорні темне волосся. Шкіра цього типу ніколи не згорає.

Тип VI – Африканський

До цього типу належить надзвичайно темна, синьо-чорна шкіра. Власники цього типу шкіри мають чорне волосся. Шкіра африканського типу також ніколи не обгорає.

Як правило, така різниця між Фототипи обумовлена ​​спадковими факторами. Для європейських жителів притаманні перші чотири фототипу шкіри. А ось люди, які володіють шкірою п'ятого і шостого фототипу, взагалі можуть не зіграти, оскільки вони володіють яскраво вираженою природною пігментацією.

Визначивши свій фототип шкіри, потрібно встановити SPF-індекс (фактора захисту від сонця – Sun Proteсtion Factor), за допомогою якого можна вибрати найбільш ефективні сонцезахисні засоби. Для визначення сонцезахисних засобів Ви можете використати таку таблицю, яка була спеціально розроблена доктором Томасом Фіцпатрік.

Фототип шкіри SPF при сильній сонячної активності (c 11 до 16 год.) SPF при середній активності сонця (10-11 год., 16-17 год.) SPF при слабкій сонячної активності (8-10 год., 17-18 год.)
Фототип I 30 20 15
Фототип II 25-30 15-20 6-8
Фототип III 20-25 12-15 6-8
Фототип IV 12-15 6-8 3

 

Незалежно від Вашого фототипу шкіри намагайтеся правильно підбирати солнезащітние кошти – і тоді шкіра буде обов'язково радувати Ваc своєю красою!

 

Дивитися всі статті
 • Оригінальна
  продукція

  Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

  Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

 • Безкоштовна
  доставка по
  Україні

  По Києву: безкоштовно нашим кур'єром.

  По Україні: безкоштовно на склад компанії-перевізника при замовленні від 500 грн. Оплата при отриманні (комісію оплачує отримувач) або по передоплаті - ніяких переплат, оплачуєте тільки суму замовлення.

 • Професійна
  консультація
  менеджера

  Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

  Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

 • Накопичувальна
  дисконтна
  система

  Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

  Знижки в залежності від суми замовлення:
  5% на замовлення від 3000 грн
  7% на замовлення від 5000 грн

  Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua
Надішліть нам повідомленняНапишіть нам, ми онлайн!