Шкідливі речовини в косметичних засобах


Як не дивно, всупереч достатку продукції на косметичному ринку, проблеми з віковими змінами, волоссям, шкірою, залишаються колишніми. Це все відбувається внаслідок того що основна маса косметичних засобів створюється за застарілими технологіями: в симпатичну упаковку розфасовують пережіренності креми з синтетичними ароматами і консервантами. Шампуні і мила містять в своєму складі речовини, які руйнують і пересушують шкіру. І хоч косметична продукція має привабливий вигляд і пахне приємно – вона абсолютно непридатна для правильного догляду за шкірою. Багато засобів містять компоненти, які, можливо, і не викликають миттєво гострої алергії, але потихеньку руйнують організм і навіть можуть породити незворотні наслідки.

Зараз ми представимо Вам перелік шкідливих компонентів в косметичних засобах:

Парабени (Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben)

В складі косметичних продуктів парабени зустрічаються досить часто — їх застосовують в якості консервантів. Часто парабени додають в шампуні , крему, дезодоранти і зубні пасти. Фахівці стверджують те, що консерванти можуть накопичуватися в організмі, порушуючи гормональну рівновагу і збільшуючи ймовірність розвитку раку молочних залоз. Не так вже й давно було виявлено вченими в ракових пухлинах збільшений вміст парабенів, проте, неспростовних доказів про те, що консерванти породжують рак, так і не вдалося привести. Парабени досі залишаються в списку дозволених компонентів. Надзвичайно часто ці інгредієнти породжують роздратування шкіри і всілякі алергічні реакції. А ось з приводу Метилпарабен вчені вже довели, що він при взаємодії з ультрафіолетом прискорює старіння шкіри. Тому при покупці сонцезахисного крему, обов'язково зверніть свою увагу на склад крему.

Лауретсульфат натрію (Sodium Laureth Sulfate, SLES) і лаурилсульфат натрію (Sodium Lauryl Sulfate, SLS)

Ці шкідливі і дешеві детергенти широко застосовуються в гелях для ванни і душа, шампунях. У промисловості SLS використовується для миття підлог, а також в засобах для миття автомобілів і т. Д., Оскільки він потрібен для утворення піни. SLES і SLS висушують шкіру, тому нерідко стають причиною висипу, подразнень і почервоніння. Ще однією важливою проблемою з цими речовинами є те, що взаємодіючи з іншими компонентами миючих засобів, вони здатні формувати канцерогенні сполуки. А також SLES і SLS можуть проникати в тканини організму і накопичуватися там. Все це може породити руйнівні наслідки. Відповідно до деяких дослідженнями, при тривалому впливі, вони можуть викликати у дітей сліпоту.

Пропіленгліколь (Propylene Glycol, PPG)

Пропіленгліколь є одним з найбільш часто зустрічаються компонентів в косметичних засобах, це  особливо стосується кремів. Він застосовується в якості гигроскопического компонента – пропіленгліколь притягує воду і пов'язує її. Завдяки пропіленгліколь шкіра на вигляд має більш здоровий вигляд, але це відбувається за рахунок виснаження природних ресурсів шкіри, що форсує старіння. Пропіленгліколь викликає роздратування, алергічні реакції і утворення вугрів. Він також може викликати екзему і кропивницю. Дані по дослідженню на безпеку (MSDS) виявили, що контакт шкіри з пропіленгліколь може викликати збій в роботі печінки, пошкодження центральної нервової системи, серця і нирок.

Триетаноламін та діетаноламін (TEA і DEA)

Ці речовини дуже часто застосовуються в косметичних засобах як пенообразующих агентів і емульгаторів. Але вони також сильно висушують шкіру і викликають роздратування, а якщо вони вступають в реакцію з нітратами, то стають в канцерогенними нітрозамінниками. При тривалому впливі триетаноламіну і діетаноламіну зі шкірою порушується здатність організму до природного засвоєнню холіну, який вкрай необхідний для повноцінного функціонування мозку.

Ізопропіловий спирт (пропанол-2 (2-пропанол), діметілкарбінол, ізопропанол, ІПС)

Ізопропіловий спирт є одним з найбільш шкідливих речовин, що входять до складу косметичних засобів. В основному изопропанол зустрічається в складі засобів для проблемної шкіри або лосьйонів після гоління . Найчастіше ця речовина використовується як технічний спирт в розчинниках і склоочисниках. Ізопропанол надзвичайно токсичний, він дратує слизові оболонки і шкіру, може породити дуже сильні болі голови.

Вазелін (Paraffinum unguinosum, Petrolatum)

Вазелін є похідним твердих парафінових вуглеців і мінерального масла, застосовується як пом'якшувальну кошти і масово використовується через свою дешевизну. Вазелін порушує природні процеси зволоження, а також викликає якраз той стан, який зобов'язаний усувати – виникнення тріщин і сухість шкіри.

Триклозан (Triclosan)

Часто використовується в якості антибактеріального речовини в дезодорантах. Поруч країн триклозан заборонений до застосування в косметиці, оскільки він здатний порушити роботу ендокринної системи, а також може накопичуватися в організмі. В результаті експериментів також було виявлено, що триклозан може викликати мутації в клітинах.

Фталати (Dibutyl Phthalate – Diethyl Phthalate – Dimethyl Phthalate)

Ці речовини широко використовуються в парфумерії і косметиці. Закони про навколишнє середовище контролюють і регулюють використання фталатів, тому що вони вважаються дуже токсичними. Але в косметичних засобах навіть немає застережень про їх дуже високу токсичність. Фталати руйнують нирки і печінку, знижують кількість сперми, надзвичайно небезпечні для плода.

Аромати (Fragrance)

Застосовуються в більшості косметичних продуктів: гелях, кремах, лосьйонах, шампунях, дезодорантах, лаках для волосся та інших. Аромати викликають алергії, а також можуть впливати на нервову систему. Аромати токсичні для організму.

Для того щоб не нашкодити своїй шкірі і організму в цілому, ми рекомендуємо Вам купувати високоякісну декоративну косметику, парфумерію і засоби по догляду, які представлені в нашому інтернет-магазині КОСМОХІТ.

Дивитися всі статті
ТОП товарів по догляду за обличчям
  • Оригінальна
    продукція

    Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

    Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

  • Безкоштовна
    доставка по
    Україні від 2500 грн

    Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.

  • Професійна
    консультація
    менеджера

    Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

    Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

  • Накопичувальна
    дисконтна
    система

    Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

    Знижки в залежності від суми замовлення:
    5% на замовлення від 5000 грн
    7% на замовлення від 7000 грн

    Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua