Що таке постільна білизна? На сьогоднішній день це всього лише елемент декору і спосіб передачі свого статку. Коли ми купуємо постільна білизна, то ніколи не замислюємося про історію його походження. Де і коли воно виникло? Яким воно було раніше? мало хто замислюється при придбанні того чи іншого товару про історію речей (зокрема і постільної білизни), які оточують нас.
Історію виникнення постільної білизни не так просто простежити: не всі епохи зберегли про себе такі факти. Перші згадки про постільній білизні спостерігаються в рукописах ще давньоримських істориків. Відома своїми новаторськими досягненнями, красою і розкішшю Велика імперія не могла залишити таку важливу деталь як ліжко без уваги. Відомо, що в 4 столітті до н.е. матраци, набиті заячою шерстю, стелили на ліжку. «На кожен день» ліжко застеляли шовковою білизною, а «для любові» - простирадлами з льону, неодмінно з вишитими на них персиками, сатирами або трояндами. Стародавні римляни вважали, що таке постільна білизна додає сил коханцям.
Далі історія замовчує про «постільних» перевагах народів. До 15 століття зустріти можна лише тільки короткі описи постільної білизни, яке в основному використовували в замках і заможних будинках. Надалі в Європі в епоху Відродження прийнято було застеляти ліжко білою тканиною, яку прикрашали такою ж білою вишивкою або мереживом. Різнобарвні складні вишивки, що відображають різноманітні сюжети, в моду увійшли в період Рококо і Бароко. Популярність самої ліжку почалася зі знатної дами мадам де Помпадур. Тепер розглянемо про все послідовно.
XV-XVII століття. Cвое початок мода на постільну білизну бере в Італії. У цю епоху Ренесансу популярним залишався білий домашній текстиль: скатертини, рушники, простирадла, серветки. але така білизна вважалося для більшості людей недозволеною розкішшю, тому такі речі були доступні тільки багатим і знатним особам. Аж до XVIII століття зберігалася така ситуація. У XVI столітті в якості прикрас застосовували ткані візерунки, переважно, на голландському текстилі. На постільній білизні побачити можна було виткане ім'я господаря (замовника); назва місця, де воно було зшито; майстри, який ткав постільна білизна; і навіть вірші з приводу знатної дати або події. Така білизна було особливо цінним, оскільки робилося в єдиному екземплярі. У XVII столітті вже Голландія диктувала моду на постільну білизну, Амстердам став центром по створенню шовкового і лляного білизни. У XVIII столітті вже Саксонія перехопила естафету. Постільна білизна стелили не завжди так, як в наші дні. Відомо, що в XVII столітті застосовували волосяні матраци; ліжко застеляли, як мінімум, 3-ма простирадлами, обов'язковим також було маса подушок в наволочках всіляких розмірів. Одну простирадло застеляли на матрац, другу простирадло підкладали під ковдру, а третю - пристібали або пришивали до ковдри (нинішній підодіяльник з'явився тільки в другій половині XX століття). Ліжка міщан, заможних селян і купців іноді прикривали завісою, яку часто прикрашали вишивкою або мереживом.
XVIII століття. Постільна білизна стало вже доступним середнього класу, що призвело до ще більшої його затребуваності і популярності. В цей час мода поширюється на ажурну вишивку в стилі рококо (дрезденське біле мереживо), яка прикрашала домашній текстиль і простирадла. Справжні витвори мистецтва творили майстрині монастирів для багатих будинків. Подібна мода дійшла потім і до Росії. Сам Петро Великий покликав фламандських монахинь для навчання особливому мистецтву плетіння мережива дівчаток-сиріт. Надзвичайно сильно прославилися батистові, серпанкові і мереживні пологи для ліжок, які були виткані майстринями Орловської губернії. Такі вироби відправляли навіть в Англію і Туреччину.
XIХ століття. Мода на вишивку змінюється на моду на білі візерунки, які вишивалися на тканини гладдю такого ж кольору. Швейцарія стала особливо прославленої в цій майстерності. В цей час в Росії розширюється виробництво білизни з льону високої якості. Лляні скатертини і серветки, виготовлені в Росії і стали оригінальним символом, до цих пір не втратили своєї затребуваності в зарубіжних країнах.
XХ століття. Серветки, скатертини, рушники і простирадла починають по краях прикрашати білими великими орнаментами, букетами і квітами. На текстиль знатних будинків було прийнято наносити герб, вензель або монограму хазяїна. Постільна білизна перестало остаточно бути доступним лише тільки знатним і багатим домівках, воно вже стало невід'ємною частиною кожної установи і вдома. Також постільна білизна, перини, подушки і інше домашнє оздоблення стали неодмінною частиною для приданого нареченої. Окремі зразки рукодільного мистецтва ставали гордістю сім'ї, які передавалися з покоління в покоління. Всі вважали, що у доброї господині зобов'язаний бути пристойний запас постільної білизни, внаслідок цього воно купувалося про запас.
Коли з'явився підодіяльник, то постільна білизна спростилося, так сформувався знайомий нам набір для однієї людини: одна наволочка, одна простирадло і один підодіяльник. Головну увагу приділятиметься стало гігієни і чистоти, завдяки цьому постільна білизна стало повсякденною дрібницею і пішло на другий план, віддавши при цьому головну роль наволочки, накидкам і покривалам. Тепер візерунки, мережива і вишивка наносилися на те, чим покривали ліжко.
Наше час. Що ж являє собою нинішнє постільна білизна? Це виріб з усіляких тканин, переважно, натуральних: ситець, батист, фланель, сатин, сатин, шовк, махра, бязь, льон та ін. Найчастіше постільна білизна набувають комплектом. На паперовому вкладиші або на упаковці комплекту показується склад тканини (наприклад, сатинова постільна білизна), розміри білизни, комплектація і рекомендації по догляду за таким постільною білизною.
на сьогоднішній день можна купити постільна білизна на будь-який смак, головне – це вміти підібрати якісні вироби. різноманіття постільної білизни не зводиться тільки до тканини, забарвленням і розміром. Існує також маса моделей. Наприклад, простирадло може бути звичайною прямокутної форми з застроченими краями, а може бути і простирадло на гумці по краях або по периметру для нинішніх матраців. Наволочка може мати традиційний клапан-запах, а може мати застібку-блискавку або гудзики. Підодіяльники також бувають різними: із застібкою різної довжини або з прорізом.
На сьогоднішній день постільна білизна позбулося свого мінімалізму та виключної функціональності. воно створюється не лише тільки для сну, але і також для нашого інтер'єру, задоволення і настрою. Популярними стали насичені, яскраві і контрастні кольори, великі принти та малюнки, вишивки на білизну дорогими нитками, а також навіть постільну білизну прикрашене кристалами Swarovski.
Найякісніше в наш час вважається елітне постільна білизна від таких знаменитих брендів як Issimo Hom e, La Scala і Arya, яке принесе Вам гарний настрій, затишок і комфорт .
Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.
Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.
Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.
Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.
Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.
Знижка 3% за реєстрацію на сайті.
Знижки в залежності від суми замовлення:
5% на замовлення від 5000 грн
7% на замовлення від 7000 грн
Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.