Постільна білизна – це один з найдавніших елементів побуту людини. Свідчать про це дослідження істориків і декоративні елементи, що прикрашають постільну білизну до нашого часу, а також збережена традиція дарувати комплекти постільної білизни молодятам і багато іншого.
З давніх-давен слов'яни велике значення надавали всім речей домашнього вжитку. Надзвичайно істотна, а часто і містична роль приписувалася білизни і одягу, в тому числі також і постільній білизні. Постільна білизна та одяг були покликані захищати людину від недружніх сил, неспроста дієслово " викривати " позначає одночасно " зняти одяг " і " розкрити помисли людини і зробити його беззахисним ". Постільна білизна ночами виконувало таку ж функцію захисту, як одяг у денний час. Сакральне значення створення і прикраси ліжку було велике і тому ще, що за віруваннями народу ніч – це період царювання нечистої сили, час, коли людина особливо вразливий, тим більше що в хвилини сну він беззбройний і роздягнений.
Перш за все, захистити людину були покликані лише малюнки, вишиті на постільній білизні. Більшість традиційних елементів до сих пір збереглися в малюнках тканин для створення постільної білизни.
Найчастіше постільна білизна прикрашали символами сонячного кругообігу або символічними відображеннями сонця, які позначали відродження світла з приходом ранку і перемогу його над темрявою. Цей " сонячний " елемент візерунка постільної білизни в схематичному своєму зображенні має форму кола. З круговим орнаментом постільна білизна не тільки захищало від темних сил, але також і " оберігало " благополуччя будинку, оскільки кругообіг пір року і сонце приносили все потрібне для життя людині. Постільна білизна прикрашалося вишивкою і з іншими символічними візерунками: зигзаги і хвилі в оздобленні білизни показували " сльота небесні " - стихію води, квадрати і ромби символізували землю, а точки - зерно. Постільна білизна також могло мати і рослинним орнаментом. Сходи, паростки асоціювалися з приходом весни, багатим урожаєм, плодючістю жінки - з її можливість збільшувати рід.
Часом постільна білизна прикрашалося вишивкою з зображеннями міфічних або реальних тварин. В язичницькому свідомості домашні тварини наділялися як повсякденного, так і сакральної функцією. Наприклад, півень не тільки символізував достаток, але також і передбачав появу сонця. Білизна, яке було вишито фігурками коней, " оберігало " чоловіків в будинку, а постільну білизну, яке було прикрашено зображеннями свійської птиці, - жінок. За віруваннями міфічні тварини були істотами небезпечними і виявляли прихильність тільки особливим людям, тому таке зображення не могло бути присутніми на білизну простої людини, воно призначалося для постільної білизни знатних особистостей. можна рідко побачити в стародавніх малюнках на постільній білизні антропоморфні образи, які зображували прабатьків або богів. Людиноподібні малюнки вишивалися на особливому постільній білизні, яке пов'язувалося з найважливішими подіями життя, наприклад, на постільній білизні для першої шлюбної ночі.
Отже, постільна білизна була не тільки лише елементом побуту, але також і оригінальним оберегом, який захищав найважливіші аспекти життя людини. Першим постільною білизною для немовляти була сорочка батьків: матері для дівчинки і батька для хлопчика. Крізь цей елемент дитинка переходив під захист всього свого роду. Постіль для молодят була вишита по-особливому багато. Це постільна білизна закликало достаток і благополуччя в нову сім'ю, а також оберігало від темних сил жінку і її майбутніх дітей.
З часом вишиті елементи на постільній білизні позбавлялися свого магічного значення і набували соціальне і естетичне значення. З винаходом друку по тканині пропала потреба в трудомісткою вишивці, і постільну білизну стали виробляти з готових кольорових тканин. Істотний внесок в цей процес привнесли івановські ткачі, які навчилися у місцевих найвідоміших іконописців звертатися з фарбами і добилися вершин ремесла.
На сьогоднішній день постільна білизна деяких виробників зберегло народні традиції в своїх малюнках: рівновага в композиції, яскравий колорит, рослинні візерунки. Таке постільна білизна не тільки прикрашає наш будинок, але також і зігріває його теплом давніх звичаїв і традицій.
Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.
Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.
Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.
Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.
Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.
Знижка 3% за реєстрацію на сайті.
Знижки в залежності від суми замовлення:
5% на замовлення від 5000 грн
7% на замовлення від 7000 грн
Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.