Саме слово «cosmet» грецького походження, воно означає мистецтво прикрашати.
Спеціальна професія - «космет» існувала вже в Стародавній Греції. До Космет за допомогою зверталися жінки, які мали так звані недосконалості косметичні. Він допомагав замаскувати, приховати їх за допомогою гриму. Також до нього приходили люди, які бажали зберегти якомога довше молодість і красу. космет прописував водні процедури, притирання, креми.
Отже, ще з давніх-давен дві косметики існувало – косметика, яка зберігала красу, і косметика, яка маскувала недоліки.
У давнину у багатьох племен існувала традиція розфарбовувати тіло і обличчя перед військовими походами, релігійними обрядами, святами. Це робилося для навіювання шанобливості і для залякування ворога. Цікаво, що ця традиція зберігся і до нашого часу у багатьох народів Південної Америки, Австралії, Африки. Іноді волосся перефарбовують в самі строкаті тони, наносять татуювання на тіло і обличчя. В Австралії живе плем'я аборигенів, де всі хлопці певного віку піддаються такій операції: на обличчі у них вирізаються шматки шкіри у вигляді священних знаків для племені або відповідна татуювання наноситься. А ось жінки з острова Пасхи і наш час в святкові дні волосся фарбують в рудий колір.
Цікаво, що губна помада виявлена була при розкопках селищ первісної людини. Склад губної помади був майже такий же, що і нині, - суміш барвника і жиру.
Ще первісна людина виявив, що мінеральні та натуральні фарби для шкіри надзвичайно шкідливі. Тоді їх змішувати стали з тваринними жирами і маслом. Це був уже справжній грим, якого складу також зберігся до нашого часу.
єгиптянки в далекій давнині тіло змащували запашними мазями, фарбували волосся, підфарбовували шкіру обличчя, робили педикюр і манікюр. Жерці вважалися фахівцями з косметики. Вони володіли мистецтвом приготування фарб і інших косметичних засобів. У великих кількостях в єгипетських похованнях знаходять судини для зберігання рум'ян і білил. Просто справа в тому, що в світ потойбічний брати належало сім сортів притирань і для особи дві фарби – малахітову і чорну. Мода єгипетських красунь дійшла до наших днів – подовжувати ока за допомогою темної лінії у напрямку до скроні уздовж століття. Єгиптянки застосовували отруйно-зелений олівець, який робили з розтертого малахіту, в подальшому – чорну фарбу, яку робили з деревного вугілля і паленої слонової кістки.
Жінки Стародавнього Єгипту не лише тільки вміло фарбувалися, вони також вміло виготовляли пудри, фарби, білила і особливі рум'яна. До речі, єгиптянки фарбували нігті зеленою фарбою. Обов'язковою приналежністю туалету були щипчики для видалення волосся на тілі та обличчі, а також бритви. Єгиптянки намагалися мати умащения маслами і пахощами, гладку шкіру. А ось жінки похилого віку з метою запобігти появі сивини волосся фарбували яйцями воронів і жиром чорних биків. А для того, що б волосся росли добре, застосовували жир лева, а не масло касторове. У косметичних цілях також використовували кістковий і коров'ячий жир, з Фінікії вивозили кедрового і оливкове масло, на яких створювали косметичні засоби.
В Стародавньому Єгипті також давно відомо було і застосовувалося мило. А коли не було його, то жінки використовували золу і соду. Не випадково називають Єгипет колискою стародавньої косметики. Якраз там був знайдений найперший довідник по косметиці, який був складений царицею Клеопатрою. Її рецепти виготовлення білил, пудр, губної помади, рум'ян, рекомендувалися і використовувалися медиками і в більш пізні епохи.
До нашого часу також збереглися папіруси єгипетських лікарів, в яких описувалися цікаві рецепти косметичних засобів. Також єгипетські рецепти зустріти можна в працях славетного Гіппократа, а пізніше в європейській народній медицині.
Японські модниці в стародавні часи брови збривали і малювали густо чорною тушшю дві риси. Вони білились, замазували все родимі плями, щербинки на грудях і особі, лоб по краях у самих волосся обводили тушшю; фарбували яскраво губи. У феодальної Японії заміжні жінки покривали чорним лаком зуби. До наших днів дійшли малюнки, які були зроблені на кістки: малесенькі жінки в кімоно, з високими на голові п'ятиярусними спорудами.
Підтримувався п'ятиярусний вузол візерунчастої довгою паличкою. Щоб з такою зачіскою спати, підкладали під шию спеціальні подушки на дерев'яній підставці. Зі Сходу до нас в Європу прийшов сік алое. У жінки японки себе обприскували алое, їм змащували волосся для блиску.
Чоловіки наклеювали або малювали фальшиві вуса, собі виголювали лоб і волосся на потилиці і скронях, а на маківці волосся зав'язували в пучок. Вони плекали пальці ніг і рук, використовували парові ванни.
Чоловіки в Давньому Китаї відрощували довге волосся і потім заплітали їх у косу. З п'ятирічного віку дівчаткам бинтували стопу для того, щоб не росла вона. Китаянки подовжували брови, рум'янили щоки, білили обличчя, відрощували нігті довгі і їх фарбували в червоний колір.
Жінки Індії в стародавні часи чорнили брови і фарбували червоною фарбою нігті, а також фарбували вії, золотили губи і коричневою фарбою покривали зуби.
У Древній Греції існував культ фізичної краси. У своїх віршах про це згадує Гомер, також пише про це батько медицини Гіппократ (460--377 рр. До н. Е.). Для прикраси особи гречанки використовували кармін і білила, очі підводили кіптявою від згоряння особливої есенції. Для того щоб було блідим особа, накладали на ніч маски, зроблені з ячмінного тіста з приправами і яйцем. Навіть богиню краси Афродіту, як свідчить давньогрецький міф, викрили в тому, що вона перед змаганням богинь пудрила і підфарбовувала особа.
Грекині в косметичних цілях використовували широко молочні продукти. Перукарні вперше з'явилися в Афінах, в яких голили чоловіків і чесали дам.
Про шкірних хворобах і косметичних недоліках, про засоби косметичних писав багато Гіппократ. У працях його знайти можна рецепти і поради притирань для жінок з зів'ялої шкірою, також кошти для усунення неприємного запаху з рота і носа, засоби для чищення зубів, також кошти для усунення пігментних плям і пом'якшення шкіри, для ароматизації сукні та тіла і ще колосальну кількість інших косметичних рецептів.
Кілька інший напрямок косметика набула в Стародавньому Римі. Вона поєднувалася широко із загальною гігієною тіла. Дійшли до нас описи прославлених римських лазень. Римляни були першими, хто став використовувати солярії. Заможні римлянки, крім крему, рум'ян, пудри (в який в ті часи вже входив ланолін), застосовували кисломолочні продукти, вершки, молоко. Дружини римських патриціїв з собою в подорожі брали стада ослиць, в молоці яких купалися вони. У древніх римлянок модними були біляве волосся. Вони знали секрет забарвлення в білий колір волосся, який знайти вдалося через багато століть.
протирати волосся губкою, яку змочували золою букового дерева і милом з козячого молока, а потім сонячними променями знебарвлюється. Надалі для знебарвлення волосся застосовувати стали перекис водню. Римляни знали добре секрет приготування запашного мила. Опис рецептів його приготування увійшло в особливу книгу по косметиці, яка в XIV столітті з'явилася в Італії. Увійшло в неї і багато інших цінних рецептів.
Прославлений лікар стародавності Гален (130-204 рр. Н. Е.) Придумав рецептуру кольдкрема. У комплект засобів косметичних східної жінки входили 7 декоративних засобів: басма, хна, білила, фарба для нігтів, рум'яна, ароматична суміш «Галія», сурми (для створення штучних мушок).
В Європу косметика проникає в епоху Відродження, і в основному до Франції. Але тут вона розвивалася переважно як декоративна косметика. Гігієни обличчя і тіла не надавалося значення. Косметичні засоби – пудри, рум'яна, помади, пасти і креми - до Франції при Катерині Медичі завезли італійські артисти. Гримировались і чоловіки і жінки.
Починаючи з XVI століття, Франція грає головну роль в приготуванні і застосуванні косметичних засобів. У строгому секреті трималися рецепти і у спадок передавалися.
Англійський парламент в середині XVIII століття видав проти «чудозелій» спеціальний закон. Відповідно до нього всі жінки, які користувалися гримом і парфумерією, підлягали каре як чаклунки, а ув'язнені з ними шлюби розривалися.
І, тим не менш, спроби будь-якими указами заборонити косметику були безрезультатні. Рецепти косметичні з покоління в покоління переходили різноманітними шляхами.
Ще в давнину на Русі вмивалися кислим молоком і молоком для поліпшення шкіри. Російські жінки в XVII столітті псували свої ніжні білі особи товстим шаром білил і рум'ян, сурмили брови і вії, білили чорні і чорнили світлі брови. У Росії для білизни особи застосовували здавна настій бензойної смоли («Дев'є молоко»). А сільські дівчата щоки фарбували буряковим соком, брови підводили деревним вугіллям.
Довгий шлях косметики був від простих до нинішніх форм. А косметика наших нащадків відрізнятися буде від косметики наших предків і нинішньої косметики.
Від нинішніх косметичних препаратів потрібно не тільки зовнішній ефект, а й сприятливий тривалий внутрішній вплив на шкіру, яка спрямована проти передчасного старіння і процесів старіння шкіри. В склад сучасної косметики засобів входять натуральні компоненти з біологічно активним впливом, такі як маточне бджолине молочко, мед, вітаміни, квітковий пилок, гормони, натуральні рослинні соки (огірковий, томатний, полуничний, лимонний), екстракти трав, тонізуючі препарати. Ці компоненти стимулюють в шкірі відновлювальні процеси, т. Е. Сприяють зростанню нових клітин шкіри.
Сучасні фахівці розробили спеціальні засоби по догляду за волоссям: рідини для зміцнення волосся, шампуні, бальзами та засоби від лупи, а також фарби для волосся. Є і засоби для усунення на обличчі ластовиння і плям, різноманітні пудри, тональні креми, тіні для повік, туші для вій, губні помади, олівці для брів , лаки для нігтів.
Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.
Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.
Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.
Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.
Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.
Знижка 3% за реєстрацію на сайті.
Знижки в залежності від суми замовлення:
5% на замовлення від 5000 грн
7% на замовлення від 7000 грн
Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.