«Мода - це те, що носиш сам. Все, що носять інші, - немодно ». Відомий афоризм Оскара Уайльда в середині 20-х років ХХ століття спростувала Коко Шанель, сказавши, що мода - це «маленька чорна сукня». Авторитет Коко був настільки значний, що жінки різного достатку і станів не роздумуючи, наділи траурний одяг і стали відразу в однаковій мірі привабливими. Цей радикальний крок приніс Шанель світову популярність і зробив символом гарного смаку, розкоші і елегантності її знахідку. Поняття «стиль Шанель» в термінології моди міцно утвердилось. Вона сама заявляла: «Перш за все - це стиль. Мода виходить з моди. Стиль - ніколи! ».

Але оскільки крій її моделей виділявся максимальною простотою, то особисту біографію Велика Мадемуазель, як нарікали її французи, перекроювала і прикрашала до невпізнання.

Про дитинство Шанель дуже мало відомостей. Габріель з'явилася на світ на заході Франції в місті Сомюре 19 серпня 1883 року. Її батько, Альбер Шанель, був ярмарковим торговцем, а мати, Жанна Деволь, - його подругою. Все життя знаменита Мадемуазель побоювалася, що журналісти зможуть дізнатися про її позашлюбне походження, про те, що її мама померла від виснаження і астми, і про те, що батько її просто кинув, віддавши в католицький притулок в Обазін в 12-річному віці. Коли дівчинці виповнилося 20 років, черниці знайшли їй роботу в місті Мулен в трикотажному магазині. Габріель стрімко завоювала повагу замовників і нових господарів - вона майстерно шила дитячий і жіночий одяг. У вільний від роботи час вона співала в кафе-шантане і виконувала часто модний шлягер: «Хто бачив Коко у Трокадеро?» Від цієї пісні і з'явилося легендарне ім'я - Coco Chanel.

Вона зневажала своє походження, тому прагнула будь-якими способами домогтися визнання й успіху. Так в 1905 році в її житті з'явився буржуа Етьени Бальсан, який уособлював собою розкіш і неробство, вона вирішила, що він створений для неї, і оселилася в його замку. Але він не бачив в ній ту жінку, з якою личить пов'язати життя. Через три роки Коко Шанель познайомилася з його другом - англійцем на прізвисько Бой, Артуром Кейпел. Власне йому Шанель зобов'язана основою своєї кар'єри: він порекомендував дівчині відкрити магазин капелюшків і зобов'язався надати фінансову допомогу. Справи Шанель стрімко пішло в гору, і, взявши гроші у друга, в кінці 1910 року, вона переселилася на вулицю Rue Cambon, де відкрила своє ательє з нескромно вивіскою «Моди Шанель». Згодом ця вулиця стала асоціюватися з ім'ям Chanel.

У 1913 році в Довілі Коко відкрила процвітаючий бутик капелюшків. Але вона мріяла створювати власну лінію жіночого одягу. Коко прийняла рішення шити сукні з джерсі - тканини, яка використовувалася до цього лише тільки для пошиття нижньої білизни для чоловіків, і на цьому заробила статки. Аналогічним чином з'являлися все її вбрання-відкриття. Коко жваво увійшла в світ моди, зосередивши на собі загальну увагу: вона заснувала стиль, раніше неймовірний для жінок, стиль від Шанель - елегантно, практично і просто.

Коко подобалася чоловіча зачіска. І якось вона відрізала коси і гордовито вийшла «в люди», роз'яснюючи усім, що у неї загорілася газова колонка в будинку і обпалила їй локони. Так з'явилася мода на коротку жіночу стрижку в 1917 році. У наш час важко й уявити, що до Шанель дами просто повинні були бути з довгим волоссям.

А в 1919 році прийшла біда: загинув в автомобільній катастрофі Артур Кейпел і життя Коко помарніло. Шанель вирішила ввести в моду чорний колір, щоб одягнути в траур всіх жінок Франції за своїм коханим, так як сама не мала права офіційно ходити в жалобі: вони з Артуром були неодружені.

«Маленька чорна сукня» стрімко стало культовим вбранням і набула статусу символу. Ця сукня ніколи не вийде з моди.
У 1920 році влітку в Біарітце Коко відкрила великий Будинок моделей. Там вона познайомилася з великим князем Дмитром Павловичем - російським емігрантом, який познайомив її з прославленим хіміком-парфумером Ернестом Бо. Через рік тривалих експериментів і кропіткої роботи Ернест створив «духи для жінки, які пахнуть, як жінка» - перший синтезований аромат з 80 компонентів, що не відтворює запах якоїсь конкретної квітки. Дизайнери помістили золотисту рідину в прямокутний кришталевий флакон зі скромною етикеткою. Успіх цього аромату пережив своїх творців - по цей день парфум Chanel № 5 залишається на планеті найбільш продаваними.

 • Оригінальна
  продукція

  Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

  Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

 • Безкоштовна
  доставка по
  Україні

  По Києву: безкоштовно нашим кур'єром.

  По Україні: безкоштовно на склад компанії-перевізника при замовленні від 500 грн. Оплата при отриманні (комісію оплачує отримувач) або по передоплаті - ніяких переплат, оплачуєте тільки суму замовлення.

 • Професійна
  консультація
  менеджера

  Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

  Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

 • Накопичувальна
  дисконтна
  система

  Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

  Знижки в залежності від суми замовлення:
  5% на замовлення від 3000 грн
  7% на замовлення від 5000 грн

  Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

Chanel

Показати ще
Останні відгуки про Chanel
ruua
Надішліть нам повідомленняНапишіть нам, ми онлайн!