Короткий тлумачний словник косметичних термінів


Різноманіття продукції на ринках, в тому числі і косметичному, породжує свій сленг – свій термінологічний мова, без усвідомлення якого, починаючому споживачеві надзвичайно важко розібратися в невідчутне «море» косметичних продуктів. Чи знаєте Ви в чому відмінність між тональним кремом і консілером? Чим відрізняється шіммер від хайлайтера? Що таке бронзер? У всіх косметичних блогах рясніють ці поняття, створюючи свій специфічний для цієї теми стиль розмови.

Зараз розглянемо розшифровку деяких косметичних понять, які використовуються в розмовній мові.

Короткий тлумачний словничок косметичних термінів:

антисарна (від фр. – «anticerne») – це коректор, який освітлює кола під очима. Антисарна призначений для створення легкого макіяжу. Термін «антисарна» можна зустріти в французької косметиці від таких компаній як: Bourjois і Christian Dior. Антисарна призначений для легкого макіяжу і тому буде неефективний для замаскіровкі серйозних вад шкіри. Зате такі коректори мають світловідбиваючі частинки, які розсіюють світло і завдяки яким відбувається затемнення під очима і невеликі зморшки стають візуально непомітними. Антисарна встечаются у вигляді щільних стіків, а також у вигляді рідких коректорів з пензликом.

База (від англ. – «tinted / color makeup base») - кольорова основа під макіяж , яка як правило, повинна наноситися поверх зволожуючого крему для тональної основи. На противагу від праймерів, основне призначення бази не надати стійкість накладеному макіяжу, а зробити рівним тон шкіри. Бази, які мають тілесний відтінок, надають шкірі сяючий і здоровий вид, а бази білого відтінку вирівнюють, але залишають початковий тон особи. Існують і інші кольори баз під макіяж, але вони виступають як нейтралізатори: зелені прибирають червоність, бузкові замасковують жовтизну, блакитні – помаранчевий відтінок засмаги. Кольорові бази можна використовувати для створення бажаного відтінку особи для урочистої події, а для макіяжу в повсякденному житті достатньо буде звичайної тональної основи і консілера. Кольорові бази в основному створюються у вигляді флюїду.

< a href="/catalogue/product/smashbox-9213"> Бронзер (від англ. – «bronzer») – косметичний засіб для додання ефекту засмаги шкірі. Зустрічаються також інші назви, такі як бронзірующая косметика або бронзантов. Бронзери випускаються багатьма косметичними компаніями. Матові бронзери використовуються для нанесення на все обличчя. А ось блискучі бронзуючі кошти найкраще наносити для вечірнього макіяжу, їх доречніше наносити на деякі частини обличчя (на спинку носа, підборіддя або щоки), вони також додадуть витонченість, якщо їх нанести на зону декольте і плечей. Виробляються у вигляді пудри, в кремовому і рідкому вигляді або стіках.

Гліттер (від англ. – «glitter») – розсипчастий сухий блиск. Випускають спеціалізовані бренди і професійні марки косметики для сцен. Використовуються для створення особливих ефектів на зачісках і в макіяжі: за їх допомогою можна надати неперевершений блиск губам, очам, волоссю і тілу. На сухій поверхні блиски тримати не будуть, їх краще всього наносити на жирну або рідку основу. Також їх можна перемішати з лосьйоном для тіла або зволожуючим молочком.

Консилер (від англ. – «concealer») – використовується для замаскіровкі проблемних ділянок поверхонь тіла або особи. Консилер чудово ховає синці, порвані судини і прищики, а також маскує опіки та рубці. Консилер потрібен для того, щоб заховати від сторонніх очей непривабливі пігментні плями, веснянки, дрібні зморшки. завдяки тому, що до складу консілера можуть входити антиоксиданти, антисептики, вітаміни і освітлюючі речовини, він може не тільки ховати прищики, але також і лікувати їх. Засіб необхідно наносити у вигляді точок на трохи зволожену шкіру. Консилери можна завдаючи як на тональний крем, так і під нього. Такий макіяж завершується простим припудриванием. В основному консілери випускаються компаніями у вигляді олівця. Консилери представлені в асортименті всіх брендів косметичної продукції.

Лайнер (від англ. – «liner» ) – це косметичний засіб, який призначений для підводки губ або очей. Рідкі лайнери ( eyeliner) випускаються для підведення контуру очей. Такі лайнери створюються у вигляді фломастерів, у вигляді звичайних олівців або флакончика з пензликом.

Пігменти (від англ. – «pigments») – косметичні засоби, які максимально насичені колірними частками. Пігменти схожі на розсипчасту пудру надзвичайно яскравих кольорів. Найчастіше пігменти випускають професійні косметичні бренди, а також деякі виробники мінеральної косметики. Наносити пігменти можна окремо, а також можна змішувати з будь-якими сухими косметичними продуктами, наприклад, зі звичайною пудрою для того, щоб отримати незвичайний ефект в макіяжі.

Пілінг (від англ. – «Peeling» - ошкурівать або сильно шкребти) – це ексфоліація в косметології — це м'яке косметичний засіб для усунення відмерлих клітинок, відлущування ороговілого верхнього шару шкіри, яке необхідно для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри. Пілінг - це один із способів очищення шкіри.

Плампер (від англ. – «plumper») – косметичні засоби, які дозволяють зробити короткочасний ефект посилення обсягу губ на 1-3 години. Такі засоби виробляють популярні бренди у вигляді кольорових губних помад, різноманітних бальзамів, блисків різних відтінків, а також прозорих кремів для губ. Вони дуже популярні на сьогоднішній день.

Праймер (від англ. – «primer») – це косметичний засіб, який необхідно наносити на зволожуючий крем. Вони використовуються як підготовчий етап під тональну основу і дають можливість досягти високої стійкості нанесеному макіяжу. Праймери випускаються багатьма уславленими брендами. Праймер вирівнює рельєф шкіри, додає ефекту матовості, створює бархатистість шкіри. Деякі косметичні бренди виробляють бази під туш, що додають додатковий об'єм віям.

Стік (від англ. – «stick») – косметичний засіб, який має вигляд щільно спресованого ролика з крему, а не з пластику. У вигляді стіків випускаються тональні основи, рум'яна, бронзери і консілери, а найчастіше парфумовані дезодоранти. Стіки набувають значної популярності серед косметики. Декоративні стіки насичені різнокольоровими пігментами і саме тому чудово підходять до сухій шкірі обличчя.

Тальк (від англ. – «talc») – це пудра, найчастіше досить якісний крахмалл для тіла. Цей засіб допомагає запобігати запотівання.

Тонік (від фр. – «tonique») – розчин або лосьйон для очищення шкіри, в більшості своїй безалкогольний, дуже часто застосовується як засіб для зняття макіяжу. Потрібно пам'ятати, що застосування тоніка – це найважливіший етап догляду за шкірою обличчя після її очищення, оскільки тонік не тільки освіжає і очищає шкіру, але також і збільшує ефективність дії нічних і денних кремів. Тоніки чудово очищають пори, стягують їх, створюють відчуття чистоти і свіжості, нейтралізують дію жорсткої води і відновлюють pH-баланс шкіри.

Фіксатор (від англ. – «fixer») – закріплювачі макіяжу, вони виробляються у вигляді спреїв, за допомогою яких створюється фінальний акцент при нанесенні макіяжу. Такий засіб в основному випускається професійними косметичними марками. Фіксатори забезпечують макіяжу небачену стійкість і надають відчуття свіжості шкірі обличчя.

Флюїд (від англ. – «fluid, liquid foundation») – це рідкий, текучий засіб косметики і макіяжу. Це рідке тональний засіб, але у вигляді флюїдів також випускаються багато інших косметичних засобів, які створені на рідкій основі.

Хайлайтер (від англ. – «highlighter») – це освітлюючі коректори для обличчя, а також тіні для повік світлих відтінків. На противагу люмінайзерам, деякі різновиди хайлайтеров шкірі не надають сяйво, їх основне призначення – це створення світлового рефлексу. Наприклад, при нанесенні цього засобу під брову, можна оптично збільшити очі.

Шиммер (від англ. – «shimmer») – засіб для додання сяйва і блиску шкірі. Шиммер – в перекладі з англ. приглушене світло, мерехтіння. Шиммер – спеціальний засіб, що містить світловідбиваючі і мерехтливі частинки, завдяки яким шкіра набуває доглянутий вигляд. Будь шіммер шкірі надає блиск і сяйво. Шиммер відрізняється від люмінайзера тим, що в його склад входять більші блискітки, їх розгледіти можна навіть неозброєним поглядом. При нанесенні шиммера шкіра обличчя стає більш яскравою, що робить шіммер ідеальним для створення вечірнього, святкового або святкового образу.

Еловер (від англ. – «all over») – це декоративне косметичний засіб (рум'яна, пудра), яке підходить для всього особи.

Дивитися всі статті
ТОП товарів по макіяжу
  • Оригінальна
    продукція

    Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.

    Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.

  • Безкоштовна
    доставка по
    Україні від 2500 грн

    Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.

  • Професійна
    консультація
    менеджера

    Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.

    Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.

  • Накопичувальна
    дисконтна
    система

    Знижка 3% за реєстрацію на сайті.

    Знижки в залежності від суми замовлення:
    5% на замовлення від 5000 грн
    7% на замовлення від 7000 грн

    Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.

ruua