Слово «парфумерія» з'явилося порівняно недавно. Воно зустрічається не ранше 30-х років XVI століття. До цього періоду користувалися зазвичай словами «пахощі», «бальзами». Корінь «фумус» був запозичений з латині — здіймання, куріння. Саме поняття " парфумерія " означає в буквальному сенсі ароматизацію повітря. Ароматизація повітря народилася ще в давнину – в той час для придбання аромату нагрівали на розжареному вугіллі запашні продукти.
Перша скринька з пахощами, яка в історії згадується, належала царю Дарію і потім від нього разом з іншою військовою здобиччю дісталася Олександру Македонському.
Ароматами в стародавні часи в основному торгували араби. Запашні речовини вони привозили з островів Суматра, Цейлон і з Малайського півострова. Цими запашними речовинами були сандал, кориця, герань, камфора, цибет, ладанник і т. Д.
Сирія, Єгипет, Індія, Вавилон та інші країни були виробниками цілого ряду запашних продуктів: амбри, мускусу, шафрану, мірри, рожевої води, алое і ін. Пахощами любили користуватися і стародавні римляни і греки. На Кіпрі в середньовіччі були створені духи «Шипр». До Франції духи потрапили з давньої Італії, а звідти поширилися по всіх країнах Європи. І якщо запашні речовини в середні століття найчастіше використовувалися для релігійних цілей, то на сьогоднішній день парфуми стали ледь не предметом першої необхідності для більшості сучасних жінок.
Пахощі широко застосовувалися і в Стародавній Греції, де йшли в справу бальзами, спеції, смоли, там же почали застосовувати ефірні масла, які отримували з квітів. При розкопках міст Греції були знайдені таблички, на яких описуються детально склад пахощів для пріміненія з гігієнічною метою як жінками, так і чоловіками.
У Древній Римі та Греції отримували пахощі з деревних смол, а потім їх змішували з маслами. Такі суміші курілися на бенкетах і в храмах, ними ароматизували фонтани, їх приносили в дар богам. Полотняні мішечки з сухими ароматами прив'язували до одягу і волосся, також натирали тіла ароматичними маслами.
Через Грецію і Єгипет аромати прийшли в Рим. Там використовувалися мирра, ладан, мускус, сандал в поєднанні з ваніллю, імбиром, корицею.
В середні віки пахощі стали чи не виключною приналежністю церкви, в мирських цілях використання їх розглядалося як гріх.
Пізніше араби внесли вирішальний внесок в формування сучасної парфумерії. Вони до життя відродили змійовик і колбу. Завдяки такій давній техніці заново був відкритий метод отримання спирту, без якого уявити неможливо сучасну парфумерію.
В XI столітті бере початок історія появи французьких парфумів. У той час з Єрусалима хрестоносці привезли на південь Франції, в місто Грас, троянди і жасмин, а в Європу в XII столітті надійшла арабська технологія дистиляції спирту. Грас і Париж до XV століття стали всесвітньо уславленими парфумерними центрами. У той час всім придворним етикет королівського французького двору наказував використання косметики, ароматичних масел і духів.
Авторитетність французів була порушена, коли італієць Мауріціо Франжіпані в XVI столітті зрозумів розчиняти в чистому винному спирті запашні речовини. Це відкриття перевернуло весь світ парфумерії: стало допустимим нескінченну кількість комбінацій. Потім люди навчилися зберігати в кришталевих флаконах аромати трав, живих квітів, смол, дерев і тварин виділень. Але тільки лише в XVIII столітті парфуми розділилися остаточно на жіночі і чоловічі.
Італійцю Джованні Марі Фаріна випала честь відкриття одеколону. Він в 1709 році оселився в Кельні і відкрив парфумерну лавочку, де з'явилася вперше запашна вода. У 1766 році, коли він помер, його сини створили цілу парфумерну фабрику. Джованні Марі Фаріна і його сини виготовляли свою воду на високоякісному виноградному спирті, який привозили з Італії. Також були і природними запашні масла. Частинки спирту за тривалі роки витримування в кедрових бочках просочувалися ефірними маслами, що приносило неперевершений букет типу винного. Проте, вода з Кельна (еаu de Cologne) так би і залишалася невідомою світу, якби не спокусився цією водою Наполеон і повелів її завозити з Німеччини.
Цікаво те, що імператор Наполеон перекладав до 12 літрів духів за один день. Якраз він в 1804 році створив першу парфюмерно-косметичну компанію. Імператор був надзвичайно чутливий до ароматів, він кожен день обполіскувати одеколоном з голови до ніг і всюди, де б він не був, розпоряджався палити таблетки з улюбленим ароматом чорної смородини. На острові Святої Єлени в засланні, коли одеколон закінчився, імператор вигадав власний рецепт парфуму з додаванням бергамота і назвав його туалетною водою. Цей термін з тих часів став офіційним ...
П'єр Франсуа Паскаль Герлен в 1828 році відкриває в Парижі на вулиці Ріволі свою першу парфумерну крамницю. Династія парфумерів Guerlain (в п'яти поколіннях) створює знамениті парфуми: Jicky (1889 рік), Mitsouko (1919 рік), Shalimar (1925 рік).
Чергова революція в парфумерії трапилася вже в XX столітті. По-перше, жіночі і чоловічі аромати стали ще більше один від одного відрізнятися. По-друге, з 1921 року в провадженні парфумів стали застосовувати штучні речовини.
Жінка почала ХХ століття пахла, як розпустилася сад. Тубероза, ірис, троянда, жасмин.
Франсуа Коті в 1917 році створив прославлений Chypre, який поклав початок сучасним Шипр.
20-ті роки ХХ століття називають роками Шанель. Вона створила парфуми, які справили ефект бомби, що розірвалася – це був Chanel № 5. До Chanel інші кутюр'є теж себе стали пробувати в якості творців парфумів, але до неї ніхто не ризикнув зазіхнути на царство квіткових ароматів ...
У 1929 році великою популярністю користувалися парфуми «Ліу», які були названі по імені персонажа опери Пуччіні «Турандот». У цій опері Ліу була служницею принцеси, яка обирає смерть зради. Отже, духи «Ліу» стали як би символом жіночої нерозгаданою душі. Три роки по тому настільки ж популярними стали парфуми «Нічний політ», найменування яких навіяно було однойменною романом Сент-Екзюпері.
30-ті роки ХХ століття — це розквіт чоловічих ароматів: спортивних, свіжих, з нотками тютюну і шкіри.
У 1944 році Марселем Роша в звільненій Франції, як протест проти війни, були створені на честь жінки духи під назвою Femme.
< a href="/brands/christian_dior"> Christian Dior через три роки, створив жіночну колекцію «нью лук» з розлітаються спідницями і струмливими тканинами і доповнив її парфумів Miss Dior.
В 40-ті роки ХХ століття відбулися ще три відкриття: з'явилися Bandit від Peggy – парфуми з ароматом хутра та шкіри, Vent vert з ароматом листя і трави, зародилася нову лінію «зелених» парфумів, і квітковий аромат Nina Ricci - L'air du temps.
В 50-ті роки ХХ століття шипри конкурували з квітковими ароматами. У 60-ті, коли революція хіпі молодих людей перетворила в «дітей квітів», а дівчата марили про польоти в космос, виникли так звані бісексуальні аромати (унісекс). Правда, ще в 1949 році їм перший поштовх дав Роша.
Кінець 60-х роках ХХ століття. До В'єтнаму вторгаються війська США. Східна пряна тема проникає і в парфуми. У моді амбровий аромат Chamade від Guerlain і Fijiu від Гі Лярош.
У 70-ті роки ХХ століття рух феміністок впливати починає і на світ моди. Жіночі парфуми переймають ідеї у чоловічих одеколонів. Eau savage від Christian Dior стала прообразом, так званих освіжаючих вод. Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран) в 1977 році створює Opium. Виникають Anais Anais від Cacharel.
В 80-і роки, коли знаком високого статусу стала одяг, парфуми робляться таким же показником престижу, як і будинок, машина, одяг. У 1985 році з'явилися Obsession від Calvin Klein, Poison від Christian Dior, Beautiful від Estee Lauder. Парфуми Poison в 1987 році були винагороджені відразу двома престижними преміями - італійського призу Катерини Медичі та американського - як парфум з найбільш тонким ароматом. Власне цим парфуму належить за обсягами продажів абсолютний рекорд.
В світі парфумів два останніх десятиліття відбуваються дивовижні зміни. Аромати народжуються під умовною девізом в певний відрізок часу:
У 1990 році з'являються прославлені Tresor від Lancome. У 1995 році компанія Christian Dior випускає парфуми Doice vitа (солодке життя).
Французький банк даних в області парфумерії в своєму каталозі за 1880-1985-і роки налічує в цілому 8 тисяч найменувань парфумів, з яких 6 тисяч створені у Франції, а 2 тисячі в інших країнах. Але при цьому говорять, що без уваги залишилися ще приблизно 2 тисячі парфумів.
Ми продаємо тільки оригінальну продукцію від офіційних дистриб'юторів.
Ви можете перевірити товар при отриманні, під час доставки.
Безкоштовно на склад Нової Пошти при замовленні від 2500 грн.
Наші менеджери професійно проконсультують вас з будь-якого товару, допоможуть підібрати доглядають кошти.
Вони мають багаторічний досвід роботи в beauty-сфері та регулярно проходять навчання.
Знижка 3% за реєстрацію на сайті.
Знижки в залежності від суми замовлення:
5% на замовлення від 5000 грн
7% на замовлення від 7000 грн
Також діє накопичувальна система знижок для постійних покупців.